Premierowy wrzesień, czyli co nowego słychać w kinach.

filmy

Puki co bardzo krótka lista filmów jest na dany miesiąc, ale jak to zwykle wychodzi dopiero z czasem dopełniają tą listę i jeszcze kilka filmów, dlatego z poprzednich miesiąców premiery urozmaicę i pozostałe produkcje, bo sporo się ich pozmieniała, co jest na prawdę dziwne. Nigdy nie sądziła, że z dnia na dzień jeszcze są dodawane produkcje, ale w sumie w jakim ja świecie żyje, że mnie to wszystko dziwi. Jako, że kilka filmów się nazbierało to zapraszam na nowe premiery kinowe.

Zaczynamy jak zwykle od 1 września, gdzie do kin zawita kilka produkcji. Pierwsza z nich to bajeczka Super Spark: Gwiezdna misja, która zapowiada się dość ciekawie, będzie walka dobra ze złem jak to zwykle bywa we wszystkich produkcjach. Na dodatek wszystko będzie się działo w kosmosie to może być ciekawie. Kolejny film jest thrillerem pod tytułem Renegaci, czyli jednym z ulubionych gatunków filmowych, które bardziej mi przypomina film wojenny, bo amerykańscy komandosi otrzymują misję specjalną i muszą dostać się do Europy w której trwa wojna, ale oczywiście oni nie biorą udziały w tej wojnie. Oni jedynie muszą zdobyć złoto ukryte na dnie jeziora. Tak, więc zapowiada się ciekawie. Następnie możemy podziwiać western, czyli Na pokuszenie. Wszystko rozgrywa się w czasie wojny secesyjnej w jednej z południowych szkół dla dziewcząt, które opiekować się będą rannym żołnierzem wroga. Niestety chyba sądził nasz dżentelmen, że kobietki są głupie i niczego się nie domyślą, sypiając z prawie każdą po kolei, niestety los do niego się nie uśmiechnie, bo z kobietami nie warto igrać. Ostatni film tego dnia to Habit i zbroja, czyli dokument historyczny, które może kogoś z was zainteresuje. Przedstawia on dzieje państwa zakonnego i Rzeczpospolitej Obojga Narodów jako gigantyczną grę strategiczną. Film ukazuje najważniejsze wydarzenia historyczne, o których nie powinno się zapomnieć.

Kolejna data to 8 wrzesień, gdzie premiery mają aż pięć filmów. Pierwszy godny uwagi to jest na pewno To. Jeśli nie wiecie jest to horror, o mordercy, który w stroju klauna zabija bezbronne dzieci. Straszna produkcja i jako, że i tak przerażają mnie klauny to nie mam zamiaru tego oglądać. Kolejny film to Tulipanowa gorączka, opowiadająca historie młodej Sophie, która jest zmuszona wyjść za mąż za wiele starszego mężczyznę, ale poprzestaje na tym. Niestety na swojej drodze poznaje malarza, który musi ją namalować dla jej męża i właśnie wtedy rozpoczyna się między nimi romans, który może zniszczyć wszystko. Jak to co miesiąc bywa musi się ukazać Polska produkcja i tak mamy Na układy nie ma rady. Jak dla mnie dość ciekawie się zapowiada, bo ukazuje jak z biedaka można stać się bogaczem, kiedy to dostaje się posadę drugiego wiceministra w jednym z państwowych resortów. Kolejną produkcją jest dokument o pingwinach pod tytułem Marsz pingwinów 2: Przygoda na krańcu świata, na który z niecierpliwością czekam. Uwielbiam oglądać filmy dokumentalne o zwierzętach, więc i nie to muszę obejrzeć. Ostatni film a raczej kontynuacja bajki z Mini mini, czyli kolejny Bob Budowniczy: Mega Pojazdy.

11 września do kin zawita spektakl teatralny, Anioły w Ameryce cz.1  o nowojorskich gejach. Wszystko rozgrywa się w Ameryce w latach 80.

15 września pojawią się trzy dość interesujące produkcje. Tarapaty to Polska komedia familijna opowiadająca o dziewczynce, która trafia pod opiekę swojej ciotki. Poznaje tam Olka i wraz z nim wyrusza w wyprawę po skarb. Tak, więc będzie się działo jak to zwykle przy filmach familijnych. Kolejna produkcja to dramat pod tytułem Powiernik królowej. Historia wydaje się ciekawa, bo obrazuje historie niezwykłej przyjaźni, jaka połączyła brytyjską królową Wiktorię z Abdulem Karimem, indyjskim muzułmaninem, który towarzyszył jej i służył przez ostatnie 15 lat panowania królowej. Ostatni film tego dnia to American Assassin, który bardzo mnie zaintrygował. W ataku terrorystycznym dziewczyna naszego głównego bohatera ginie i jak można się domyśleć planuje on zemstę. Wiadomo musi się wyszkolić i jak to nastąpi musi ich pokonać.

Kolejna data wnosi nam do kina, wiele ciekawych a nawet kontrowersyjnych produkcji a mowa o 22 września. Na pierwszy ogień idzie Mięso. Ci co nie wiedzą jest to horror o kanibalce, a raczej rozwijającej się kanibalce, która z wegetarianki stała się zagorzałą smakoszką mięsa i to nawet ludzkiego. Kolejna produkcja to jakby animacja, bo będzie przedstawiało LEGO® Ninjago: Film. Nigdy nie przepadałam za taką formą obrazowania animacji, ale niestety muszą one być, aby mnie wkurzać. Ostatni to Kingsman: Złoty krąg, który jest kontynuacją Kingsman: Tajne służby, który z chęcią nadrobię, bo zaciekawiła mnie ta produkcja. Produkcje te zrewolucjonizowało kino szpiegowskie i wprowadził na ekran agentów nowej generacji, co na prawdę mi się podoba.

Kolejna część Aniołów Ameryki cz. 2 i mamy jej premierę 25 września. Nie sądziłam, że spektakle mają tak szybkie kolejne premiery, ale nie no nie można za długo czekać. Opowiadać będzie o dwóch gejach, więc nic się nie zmieniło i jest jak poprzednio.

29 września kino serwuje nam dwa mocne filmy. Jeden z nich to horror Linia życia, który na prawdę zaciekawił mnie i swoją tematyką jak na razie jestem na tak. Opowiada on o studentach medycyny, który chcieli wiedzieć jak to jest doświadczyć śmierci, dlatego poddają się eksperymentu przez co z czasem zaczynają igrać z życiem i śmierć się ich domaga. Kolejna jak i ostatnia produkcja to Polska film, Botoks. Jeśli nie macie dość filmów Patryka Vegi to jak najbardziej ta produkcja jest dla was. Opowiada historię na faktach o pielęgniarkach, które zmagają się z najtrudniejszymi życiowymi decyzjami i problemami. Zapowiada się kolejna świetna produkcja o której nie można zapomnieć.

,
4 comments on “Premierowy wrzesień, czyli co nowego słychać w kinach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>